Logo
Версія для друку

Славутські туристи досліджують місця бойових дій у Карпатах

Робота з  дослідження місць бойових дій у Карпатах спланована Славутським міським центром туризму і краєзнавства на декілька років.

Про це Славута NEWS повідомили у Славутському МВК.

З 2010 року ми почали здійснювати перші експедиції по вивченню даної теми. Наш звіт про експедицію 2013 року по Карпатах «Стежками забутої війни» посів в Києві ІІІ місце.
Уже давно немає живих свідків тих подій. Пам'ять про давні бойові баталії зберігають лише залишки військових укріплень та солдатські поховання. На наш погляд, чи не найбільше їх залишилось в Карпатах.

Кожного літа юні туристи Славутського центру туризму і краєзнавства виїжджають в Карпати, щоб вшанувати пам'ять своїх предків - українців, росіян, поляків, австрійців, угорців...
Учасники експедиції 2014 року пройшлись сучасним державним кордоном України і там, де колись збігались кордони Польщі, Чехословаччини і Румунії, де воювали опришки Олекси Довбуша і більше 10 років боролися за Українську Самостійну Соборну Державу повстанці УПА, провели роботу по дослідженню місць бойових дій часів Першої світової війни на хребті Чорногора від г.Стіг до г.Шпиці, де тривали бої під час Карпатської операції 1914-1915рр., Брусиловського наступу 1916р., Східно-Карпатської операції 1944 року, а влітку 1949р. проходив відомий рейд в Румунію підрозділу УПА «Говерля».

Юні краєзнавці на власні очі побачили австрійські окопи і бліндажі, викладені із карпатського каменю, уявили собі життєвий шлях тих молодих солдат, майже своїх ровесників, які тижнями і місяцями, в будь-яку погоду, вимушені були жити, воювати в цих умовах і вмирати за інтереси чужих імперій. Сподіваємось, що юні славутчани вже ніколи не сприйматимуть ці вражаючи кам'яні споруди на Карпатському високогір'ї як лише захист туристів від дощу і пронизливого вітру.
Війна не закінчилась, поки не похований останній солдат. Таким було гасло «червоних слідопитів», які в радянський час займалися пошуком могил червоноармійців, загиблих на останній світовій війні. Пошуки забутих солдатських поховань обох воєн ведуться дотепер.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
© 2014-2020. All Rights Reserved. СЛАВУТАNEWS