Logo
Версія для друку

Питання про відсутність Славутського району підняли на загальнодержавному рівні в Одесі

18 червня, міський голова Славути, він же голова Хмельницького регіонального відділення АМУ Василь Сидор бере участь у черговому засіданні Правління Асоціації міст України у рамках ХV Українського муніципального форуму, який проходить у м. Одеса.

На представницькому зібранні місцевого самоврядування, організованому Асоціацією міст України, голови місцевих громад мають можливість напряму донести вищим органам державної влади свої питання і проблеми та отримати відповіді на них. Учасниками зібрання стали також міські голови та керівники органів місцевого самоврядування, представники центральних органів державної влади, парламентарі.

Порядок денний засідання включає ряд важливих питань. Зокрема, звіт про виконання рішень АМУ, прийом у члени АМУ, проблематику тарифної політики у водопровідній галузі, фінансування 30-км зони спостереження, перекладання державних повноважень тощо.

Крім того, обговорили важливе для нашої громади питання – проект Закону України «Про зміну меж районів Хмельницької області» (№ 10348), інформацію з якого надав голова м. Славута Василь Сидор. 

З метою недопущення порушення прав та законних інтересів жителів Славутчини Василь Богданович попередньо звернувся до голови АМУ Віталія Кличка із тим, що жителі Славутської, Нетішинської ОТГ, обʼєднаних громад Славутського району занепокоєні вищезазначеним проектом закону, адже Славутського району взагалі немає в переліку, який значиться у ньому. Тому дане питання було включено в порядок денний засідання Правління АМУ.

У свою чергу Правління АМУ висловилося за необхідність відхилення вищевказаного проекту закону як такого, що не відповідає принципу правої визначеності та принципам місцевого самоврядування. Позиція АМУ грунтується на тому, що підстави/порядок/строки змін меж адміністративно-територіальних одиниць має бути врегульовано одним законодавчим актом, дія якого поширюється на всю її територію.

Окрім цього, в питаннях, що зачіпають інтереси органів місцевого самоврядування та невизначену кількість громадян, що проживають не певній території, має бути врахована думка та інтереси зазначених субʼєктів.  

Дану позицію АМУ викладено у відповідних зверненнях, які направлені до Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, а також до народних депутатів України – ініціаторів законопроекту «Про зміну меж районів Хмельницької області».  

На форумі були присутні премʼєр-міністр України Володимир Гройсман, який озвучив своє бачення створення районів на базі обʼєднаних громад, яке підтримали керівники громад, а також голова Рахункової палати Валерій Пацкан. За його словами, фінансування органами місцевого самоврядування делегованих державних повноважень є незаконним, і може потягнути за собою юридичну відповідальність.

Нагадаємо, що раніше очільники Славутського району, а також міст і отг пускають в хід питання про перехід до Рівненської області

А також, що Славута та Нетішин хочуть перейти до Рівненської області.

 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
© 2014-2020. All Rights Reserved. СЛАВУТАNEWS