Logo
Версія для друку

Зміни до податкового законодавства. Транспортний податок. Єдиний податок

Тези доповіді  - Про основні зміни в податковому законодавстві відповідно до вимог Законів України від 28 грудня 2014 року №80-VII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». 


За престижні автомобілі сплачуватиметься транспортний податок:
Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
Ставка податку - 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (податкове повідомлення – рішення вручається до 1 липня);
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
«Збір за першу реєстрацію транспортного засобу» виключено (розділ VІІ ПКУ).

Групи платників та ставки єдиного податку з 01.01.2015 року
Відповідно до Закону №71, суб'єкти господарювання – фізичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на 3 групи (до цього кількість таких груп становила 4).
Так, ставки єдиного податку для платників 1 – 2 груп установлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року – у 2015 році 1218,0 грн., а для 3 групи (фізичні особи) – у відсотках до доходу.
• 1 група платників єдиного податку: (фізособи) фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць, а річний обсяг доходу не повинен перевищувати 300,0 тис. гривень.
• 2 група платників єдиного податку: (фізособи) фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн. за календарний місяць, а річний обсяг доходу не повинен перевищувати 1,5 млн. гривень.
Таким чином, прибрано нижню межу мінімальної фіксованої ставки єдиного податку (від 1% – для 1 групи, від 2% – для 2 групи) та збільшено річний обсяг доходу (з 150,0 тис. грн. до 300,0 тис. грн. – для 1 групи та з 1,0 млн. грн. до 1,5 млн. грн. – для 2 групи).
• 3 група платників єдиного податку: (фізособи) відсоткові ставки становлять: 2% від доходу – за умови окремої сплати ПДВ та 4% від доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку, річний обсяг доходу не повинен перевищувати 20,0 млн. гривень.
Отже, відсоткові ставки єдиного податку зменшилися майже вдвічі (із 3 (5)% до 2% – у разі сплати ПДВ та із 5 (7)% до 4% – без сплати ПДВ).

Змінилась дата реєстрації платників єдиного податку ІІІ групи. Відтепер для СПД – фізичних осіб, які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація (раніше – з дати державної реєстрації).
Слід зазначити, що для платників єдиного податку з 01.07.2015 обов'язковим стане ведення РРО, крім платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи (п.296.10 ст. 296 ПКУ).
Відтепер у разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу відповідно (умови перебування платників на відповідній групі), вони зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.
До реєстру платників єдиного податку з 01.01.2015 потрібно вносити види діяльності для платників усіх груп.

Єдиний соціальний внесок
Внесено наступні зміни до Закону про ЄСВ:
1. Виключено з переліку платників єдиного внеску членів сімей фізосіб-підприємців, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності;
2. Підприємці, і на загальній системі і на єдиному податку, мають право платити мінімальний ЄСВ навіть за місяці, в яких вони взагалі не отримували доходів;
3. Збільшено розміри штрафів:
- за несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску - з 10 відс. до 20 відс. від своєчасно не сплачених сум;
- за донарахування податковою своєчасно не нарахованого ЄСВ - з 5 відс. до 10 відс. від донарахованої суми за кожний повний або не повний звітний період, але не більше 50% від донарахованого ЄСВ.
Крім того встановлено штраф за неподання звіту з ЄСВ - 170 грн. (10 н.м.д.г.) і 1020 грн. (60 н.м.д.г) за повторне порушення.
4. Роботодавці тепер зобов'язані платити ЄСВ не менше мінімального розміру (розрахований з мінімальної зарплати встановленої законодавством та ставки єдиного внеску), незалежно від суми нарахованої зарплати. Це, щоправда, не стосується виплат за неосновним місцем роботи.
5. Роботодавці - підприємства та підприємці, які виплачують зарплату або винагороду за договором ЦПХ, - мають право платити ЄСВ (нарахування на ФОП) за ставками з урахуванням понижуючого коефіцієнту (не менш 0,4 для 2015 року), якщо роботодавець дотримується одночасно наступних умов:
- база ЄСВ за період, за який проводиться нарахування, як мінімум в 2,5 рази більше середньомісячної бази нарахування ЄСВ за 2014;
- середня зарплата по підприємству збільшилася не менше як на 30 відс. порівняно з середньою зарплатою за 2014;
- середній платіж за працівника (іншу застраховану особу) після застосування коефіцієнта становить не менше 700 грн.;
- середня зарплата по підприємству становить не менше ніж 3-х кратний розмір мінімальної зарплати.

Контрольно-перевірочна робота.
Законом України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» установлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Зазначене обмеження не поширюється:
з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Пункт 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" :
Установити, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 рок
у звільняються від проведення відповідно до норм цього Кодексу перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Окрім іншого, Законом №77-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" передбачено створення Фонду соціального страхування України, об'єднавши Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Також встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.
Статтю кодексу 24.1 КЗпП «Реєстрація трудового договору» Виключено.
Дана стаття передбачала у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою фізична особа або за довіреністю уповноважена нею особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.
Крім цього внесено зміни до ст.265 КЗпП, щодо запровадження фінансових санкцій і накладатимуть їх незалежно від адмінштрафів за КпАП. Порядок їх накладення має встановити Кабінет Міністрів України.
Отже нові фінансові санкції передбачено, до юридичних та фізичних осіб – підприємців, в разі:
- допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час установлений на підприємстві;
- виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків;
у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на сьогодні-36540 грн.)

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення ( на сьогодні – 3654 грн.)

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на сьогодні – 12180 грн.)

порушення інших вимог трудового законодавства, крім зазначених вище - у розмірі мінімальної заробітної плати.
Державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України" (частину перша статті 259 КзпП).

Інформацію Славута NEWS надав начальник відділу обслуговування платників податків Славутської ОДПІ Сергій Гвоздь.

Про інші податки 2015 року читайте вже згодом на нашому сайті.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
© 2014-2020. All Rights Reserved. СЛАВУТАNEWS