Перемоги юних туристів Славути

В кінці травня біля села Черче, що на Чемеровеччині, відбулося традиційне травневе таборування юних туристів, під час якого обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді були проведені туристсько-спортивні масові заходи для учнівської молоді Хмельниччини: Кубок області зі спортивного орієнтування та 53-ій Чемпіонат області зі спортивного туризму. Чемпіонат традиційно складався з Кубку з пішохідного туризму, Кубку з велосипедного туризму та Змагань юних рятувальників «Школа безпеки». У змаганнях взяли участь 17 команд (понад 190 учасників) з районів та міст області.

Під час змагань юні туристи-спортсмени зі Славути показали гарний рівень підготовки, про що свідчать їх результати.

У Кубку зі спортивного орієнтування на двох дистанціях – короткій та середній – змагалися юнаки і дівчата трьох вікових груп – 13-14, 15-16 та 17-18 років. На короткій дистанції в групі 15-16 років ІІ місце серед хлопців посів учень НВК «ЗОШ, гімназія» Юрій Скомороха, а Галина Прокопчук, учениця гімназії, посла ІІІ місце серед дівчат.

За програмою Кубку з велосипедного туризму команди змагалися на «Комплексній дистанції» ІІІ класу («Велокрос», «Тріал» і «Фігурне водіння велосипеду») та дистанції ІІ класу «Велоралі».

Дистанція «Велоралі» полягала у проходженні велосипедного маршруту довжиною 20 кілометрів по пересіченій місцевості за легендою та подоланні додаткових етапів, на яких потрібно було показати знання правил дорожнього руху, вміння надавати першу долікарську допомогу, навички з руху по бездоріжжю і транспортуванню велосипеда через річку по мотузці з перилами і вбрід, а також продемонструвати вміння з ремонту велосипеда. Від кожної команди на дистанції виступали по два спортсмени. Наша «двійка» - Ярослав Новіцький (учень НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх») та Юрій Скомороха посіла ІІ місце.

На змаганнях юних рятувальників «Школа безпеки», які проходили за програмою «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища» та «Пошуково-рятувальні роботи в умовах техногенної аварії», наші юні туристи також отримали ІІ загальнокомандне місце!

Кубок області з пішохідного туризму складався з дистанцій ІІІ класу складності – «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід» з орієнтуванням по карті та подоланням технічних етапів, коли потрібно на час пробігти 8 км Товтрами, подолати вільним лазінням скелі заввишки до 25 метрів, спуститись вниз по мотузці за допомогою спеціального альпіністського спорядження, навести переправу через р.Смотрич. Не зважаючи на те, що декількох секунд не вистачило нашій команді, щоб піднятись на ІІІ місце, технічна та тактична підготовленість наших гуртківців була відмічена суддями, і двоє славутчан – Ю.Скомороха і Г.Прокопчук – будуть захищати честь нашої області в складі збірної команди Хмельниччини на юнацьких Всеукраїнських Чемпіонатах з туризму та спортивного орієнтування, які відбудуться на початку липня в Закарпатті.

Під час змагань також проходив конкурс на кращу організацію туристичного побуту. Суддівська бригада кожного дня перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. Табір нашої команди був відмічений як з один з найкращих і посів І місце!

Ми дуже вдячні тренерам команди – О.В.Лук'янчуку, директору Славутського міського центру туризму і краєзнавства, та К.Г.Вакульчук, вчителю ЗОШ №6!

Гуртківці: Галина Прокопчук, Оксана Отовчиць, Ярослав Новіцький.