Три сотні народних депутатів попросили компенсації за оренду житла

Парламентська газета «Голос України» у середу 28 січня опублікувала список народних депутатів цього та попереднього скликання, які орендували житло у жовтні-грудні 2014 року, а потім отримали компенсацію витрат з державного бюджету.

Повідомляє Славута NEWS з посиланням на ZAXID.NET

У переліку депутатів, яким держава оплачує оренду житла, виявились і дуже заможні люди – наприклад, кіровоградський мультимільйонер Станіслав Березкін, статки якого Forbes оцінює у $324 млн; Андрій Вадатурський, син власника компанії «Нібулон» Олексія Вадатурського (майже $600 млн за оцінкою Forbes); батько та син Кацуби, які і без того володіють елітною нерухомістю під Києвом; екс-голова фракції ПР у Верховній Раді Олександр Тихонов ($290 млн).

У цьому ж списку – брати Балоги і брати Добкіни, екс-голова НБУ Степан Кубів та екс-заступник Коломойського Борис Філатов.

Деякі депутати, які засідають у сесійній залі Верховної Ради уже не першу каденцію, також досі орендують житло за державні гроші – наприклад, львів'янин Андрій Парубій, луганчанин Віктор Тихонов (багаторічний депутат від ПР і віце-прем'єр в уряді Азарова), одесит Антон Кіссе. У списку також вказане прізвище Тимошенко.Ю.В., що призвело до появи у ЗМІ повідомлень про Юлію Тимошенко, однак прес-служба «Батьківщини» уже заперечила це, припустивши, що йдеться про депутата від «Народного фронту» Юрія Володимировича Тимошенка.

Очевидно найбагатший серед новообраних депутатів зі Львова – співвласник «Першої приватної броварні» Роман Мацола (народний депутат від 190 округу (Славута, Шепетівка, Полонне Хмельницька область), - ред.) – також вирішив скористатись допомогою держави в оплаті оренди житла.

Народні депутати від Львова Дмитро Добродомов («Блок Петра Порошенка») та Ірина Подоляк («Самопоміч»), які теж державним коштом орендували квартири у Києві, пояснили ZAXID.NET принцип компенсації витрат на оренду житла. За їхніми словами, Верховна Рада оплачує оренду житла іногородніх депутатів з розрахунку 460 грн/доба – це приблизно 14 тис. грн в місяць. Цю суму парламентська бухгалтерія щомісяця переказує на рахунок депутата, який самостійно оплачує оренду.

За 14 тис грн /міс. можна орендувати пристойне дво- чи трикімнатне помешкання у центрі Києва. Якщо ж депутат орендує дорожче житло, то доплачуватиме різницю з власної кишені.

Варто зауважити, що частина народних депутатів живуть державним коштом у готелях «Київ» і «Національний», де вартість номера є суттєво вища за 460 грн/доба. Найдешевший номер у «Києві» обійдеться у 655 грн/доба, у «Національному» – 1690 грн/доба.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS