×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 147

Костел Святої Дороти у Славуті (фото)

Більшість славутчан ніколи не відвідували Костел Св. Дороти в місті. А це пам"ятка архітектури, яку можна відвідати заради загального розвитку. Не потрібно бути віруючим чи католиком, просто прийти і подивитись на цікаві архітектурні рішення у цій будівлі.

Повідомляє Славута NEWS з посиланням на сторінку Славута - місто славних людей.

Костел святої Дороти — пам'ятка християнської сакральної архітектури XIX століття, розташована в місті Славута на Волині. Родинна усипальниця князів Санґушків. Будівлю костелу зведено протягом 1822–1827 років як копію костелу св. Евстахія в Парижі як родову усипальницю Санґушків.[1] Прикінцеві будівельні роботи тривали в 1829–1831 роках. Будівельними роботами керував славутський будівничий А. Брунак. За роботи з тинкування, зокрема, високого рівня виконання декоративні елементи, відповідав невідомий на прізвище Жуковський. Металічні елементи виконали слюсарі Шостаковський і Павло Ріхтер. Малярські роботи виконав Е. Островський.

У 1839-1840 роках встановлено головний вівтар, амвони і лавки роботи антонінського теслі Ґаспара Давмановича. Автором головного вівтаря був архітектор Міклер (дивіться розділ «Архітектура»).

Підлогу виконав Михайло Камінський з Теребовлі. Камінський займався також встановленням мармурового надгробку привезеного з Кракова і побудовою двоспадових сходів, що провадять до святині.

1841 року встановлено рококовий орган, придбаний Євстахієм Потоцьким з колишнього, зачиненого 1832 року, монастиря кармелітів у Городищі. Орган роботи Матвія Зєлінського з 1766 року, відремонтував віденський майстер Ян Зеленой.

У головному вітарі розташовувався італійський образ «Мучеництво святої Дороти», а в одному з бічних вівтарів робота «Розп'яття на хресті», виконана Войцехом Статлером на замовлення Романа Санґушка.

1917 року до костелу був перенесений образ святої Терези, що залишився неушкодженим після спалення палацу князів.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS