Пам'ятки археології Славутського району

На території району зареєстровано чотири пам'ятки археології місцевого значення.

На південній околиці села Крупець, в урочищі Вершина, є Курган, який датується ІІ тисячоліттям до нашої ери; епохи пізньої бронзи та в урочищі Бузина, села Кутки зареєстрований ранньослов'янський могильник, який датується І-ІІ століттям нашої ери: курганний могильник ХІ-ХІІІ ст. с.Хвощівка.

В 2001 році в селі Киликиїв був споруджений та відкритий Курган Козацької слави. Курган було споруджено на пам'ятному місці – Киликиївському полі, на якому 3,5 століття тому ховали полеглих в боях визвольної війни 1648-1654 років козаків та повстанців. На кургані встановлено хрест, встановлена гранітна глиба, меморіальна плита з граніту з написом: "Пам'ятний знак на честь полеглих в битвах за волю України у 1648 році під проводом Богдана Хмельницького".

На Славутчині, зокрема в Ганнополі та Славуті, великого поширення набув у другій половині XVIII століття хасидизм - одна з релігійних течій в іудаїзмі. Після 1760 року центр хасидизму розмістився у селі Ганнополі, де поселився один із заснов ників цього вчення рабин Дов Бер (1704-1772 рр.). В наші дні його могила на старому єврейському цвинтарі в селі є місцем паломництва хасидів усього світу.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS