Славута відстоює своє право бути центром району у Хмельницькому

Представники тергромад Славутського району уже четвертий день поспіль на рівні області відстоюють позицію громадян щодо збереження Славутського району з адміністративним центром у місті Славуті та недопущення можливого знищення органів місцевого самоврядування в Україні.

Міський голова Славути Василь Сидор вкотре наголосив, що запропонований проєкт постанови «Про утворення та ліквідацію районів» - це ніщо інше, як політична акція, яка проводиться поспіхом без урахування думки громадян. Відсутність юридичної бази запропонованих Урядом змін, чіткого розуміння суті адмінреформи лякає громади, які, у свою чергу, мають бути певні, що і надалі залишатимуться спроможними, продовжать надавати населенню життєвонеобхідні послуги. Громади однозначно віддають перевагу дворівневій системі самоврядування «громади-область», але якщо вже йде мова про трьохрівневу систему, то Славутський район, має усі переваги залишатися окремою адміністративною одиницею.

Голова Крупецької ОТГ Валерій Михалюк зауважив: «За такої складної ситуації, яку спровокували державні органи влади, ми, органи місцевого самоврядування, намагаємося захистити свої права конструктивним діалогом. Хоча знаємо, що невдоволення по Україні зростає і є випадки, коли громадяни заявляють про свою позицію, перекриваючи дороги, залізниці. Ми хочемо, щоб нас нарешті почули.
Наші громади проживають у специфічному регіоні – зоні спостереження АЕС, маємо величезний промисловий, кадровий потенціал і повинні мати право розпоряджатися наявними ресурсами, в тому числі фінансовими, забезпечувати безпеку населення у рамках самостійного Славутського, а не Шепетівського району».

Цього дня свою активну позицію з піднятого питання висловили обласні депутати постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму під головуванням Інни Ящук: Віталій Олуйко, Уляна Ткаченко, Олександр Драган, Тетяна Василик, Артем Ромасюков, Руслан Скримський. Головні тези зустрічі:

? «Перед прийняттям такого важливого для держави рішення мало б пройти обговорення кількісних та якісних показників майбутніх районів. Проте діалог з громадою був відсутній».

? «Ми маємо відпрацювати єдиний підхід, прийнятний для всіх. Адже усі райони є дітьми Хмельницької області і ми не можемо когось з них образити».

? «Адмінреформа почала проходити у турборежимі без достатньої комунікації з громадськістю».

? «Держава обрала невірний підхід. Адже якщо створення ОТГ проходило прозоро і вони були обізнані про їх подальшу долю, то зараз ніхто не знає до чого призведе об'єднання районів. Варто негайно призупинити оголошенні Урядом наміри і провести публічні обговорення з громадськістю, роз'яснити суть реформи».

? «Утворення районів, повноваження яких ніхто не знає, – це авантюра, яка закінчиться плачевно для всіх».

? «Останні події є свідченням того, що ми втратили усю цінність реформи децентралізації».

? «Усе повинно відбуватися в публічній площині, аби громади мали пакет гарантій».

? «Ми повинні вимагати від представників провладної партії роз'яснення методології запропонованих ними змін, як вони в подальшому вплинуть на життєдіяльність адміністративних одиниць».

? «Єдиний правильний підхід – це формування дворівневої системи «громади-область».

? «За цієї ситуації важливо, щоб райони Хмельниччини не стали ворогами, а були ефективними сусідами».

За матеріалами Славутського МВК.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS