Logo
Версія для друку

Очільники Славутського району, а також міст і отг пускають в хід питання про перехід до Рівненської області

14-го червня у Славуті було гаряче не лише через високу температуру повітря за вікном. У залі засідань будинку рад розгорілася дискусія, викликана попереднім зверненням ГО «Майдан» до очільників міст Славути та Нетішина і Славутського району щодо можливості виходу перерахованих адміністративно-територіальних одиниць зі складу Хмельницької області та входження їх до Рівненщини.

Засідання круглого столу відбулося за участю міського голови м. Славута Василя Сидора, міського голови м. Нетішин Олександра Супрунюка, голови Славутської районної ради Леоніда Радзивілюка, голови Славутської районної державної адміністрації Богдана Маршука, депутатів Хмельницької обласної ради, голів Берездівської, Ганнопільської, Крупецької та Улашанівської ОТГ, керівників медицини, юристів, представників громадськості. Були і представники обласної влади: начальник юридичного відділу Хмельницької обласної ради Сергій Циц та Заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва ОДА Світлана Пасічник. На засідання завітав і народний депутат України від нашого округу – Роман Мацола.

На порядку денному було розглянуто два питання. Перше: обговорення проекту Закону України «Про зміну меж районів Хмельницької області» (№10348 від 30.05.19 р.). Друге: звернення громадської організації «Майдан» щодо переходу Славути та Славутського району до Рівненської області.

Після жвавих обговорень зійшлися на тому, що необхідно підготувати звернення до Верховної Ради від громади Славутчини та органів місцевого самоврядування із проханням визнати недійсним проект закону, згідно із яким на Хмельниччині планується створення трьох районів – Хмельницького, Кам’янець-Подільськогота Шепетівського. Адже в переліку населених пунктів, які подані у проекті, Славутського району взагалі немає, що є або грубою помилкою або свідомим вчинком з боку вищих органів влади. Крім того, жителі Славутського району налаштовані відстоювати свою позицію щодо реорганізації таким чином, аби центр округу знаходився не в Шепетівці, а в більш успішній та розвиненій Славуті.

Щодо другого питання порядку денного вирішили, що ініціатива ГО «Майдан» щодо включення Славутського району (у т.ч. міст Славута і Нетішин) до складу Рівненської області має право на життя, однак потребує подальшого вивчення суспільної думки, обговорення та всебічного аналізу.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
© 2014-2015. All Rights Reserved. СЛАВУТАNEWS