Ланцюг єдності в Славуті

22 січня славутчани масово відзначили День Соборності України та 100-у річницю проголошення Акту злуки Української Народної республіки і Західно -Української Народної Республіки.


Це свято нагадує нам, що наша держава не розділена, що немає окремої Східної та Західної України, і ми – єдиний народ.

Розпочався захід проведенням міського флешмобу «Живий ланцюг єднання», в якому взяли участь понад 1000 осіб – представники учнівської молоді, громадськості та органів місцевого самоврядування.

Опісля, у міському Палаці культури відбулися урочистості.

Від імені міського голови Василя Сидора та депутатського корпусу громаду привітала секретар Славутської міської ради Світлана Медведєва:

«Відзначаючи 100-у річницю проголошення Акту злуки, ми водночас радіємо за те, що пройшовши довгий кривавий шлях Україна все-таки здобула незалежність та сумуємо, що і в роки незалежності український народ не знає спокою. Впродовж тисячоліть українці боролися за свої землі, які розтинали у різні часи завойовники.

Сьогодні українські захисники, найкращі сини та доньки воюють на передовій в ім’я єдності нашої держави, продовжують віддавати свої життя, аби об’єднавча сила нашої держави, яка тягнеться через багатовікову історію, не була змарнованою, а ми були вільними господарями на рідній землі.

Шануймо пам’ять героїв нашої багатостраждальної землі, наших бійців, добровольців, волонтерів, які загинули за мир, незалежність та територіальну цілісність нашої держави!
Висловлюю слова поваги усім військовим, які захищають нашу країну, тим, хто виявляє у цей нелегкий для України час міцну громадянську позицію, волонтерам, які, незважаючи ні на що, роблять добрі справи, їх рідним та близьким.

Бажаю усім мирного неба, міцного здоров’я, щастя, добра, сили, наснаги, глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України! Україна – єдина, ми переможемо та здобудемо мир!».


Приєднався до вітань та провів екскурс в історію радник міського голови, нащадок Левка Бачинського, який підписував Акт злуки у 1919 році, депутат міської ради Роман Бачинський.


На честь Дня Соборності України на присутніх чекала насичена святкова програма підготовлена творчими колективами Палацу культури, Дитячої школи мистецтв та Будинку дитячої творчості.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS