"Добрі починання" учасників АТО і смерть для арт-фестивалю. Що ж насправді відбувається з міським парком

В Славуті міська влада дозволила зруйнувати арт-об'єкти створені місцевими художницями на щорічному фестивалі Фестиваль Мистецтво НА Руїнах ART in the RUINS і облаштувати зону відпочинку учасникам АТО. Саме за це депутати проголосували днями, прийнявши відповідне рішення на сесії міськради (№ 8-30/2018 від 29.05.2018).

За словами прес-служби Славутського МВК питання експлуатації міського парку давно обговорюється серед громадськості, однак, досі до міськвиконкому не надходило жодних конкретних пропозицій від славутчан, суб’єктів підприємницької діяльності.  За твердженням міської влади першопрохідцями у цьому стали учасники АТО, які звернулися до міської ради з проханням передати їм в безоплатне строкове користування приміщення (адмінбудівлю) на території парку та погодити використання прилеглої території для розміщення майданчика сезонного характеру, дитячих атракціонів.

 

За інформацією бійців в цьому місці планується облаштувати зону активного відпочинку мешканців різного віку. Також тут проходитимуть зустрічі учасників АТО.

Але, ще у  2015 році команда громадських та культурних активістів почала облагороджувати приміщення і територію. В той час в міському парку росла трава по коліна, не було електрики, колишній танцювальний майданчик "клітка" поріс бур'яном, на розтрощених під впливом часу брудненьких лавках валялись пляшки з під пива та горілки, люди проходили парк швидко та не озираючись, особливо ввечері. І от в перед-день третього фестивалю забили цвяхами туалет та вхід до адмінбудівлі де мала бути літературна сцена фесту. 

 

 

За словами Maxim Tsvetkov стіну муралів створювали два роки місцеві та запрошені художники By-Lera Bilous, Діана Тарнавська, Аліна ПилипейЮлія КулішОксана Гребень, художник з Києва Давід. "Коли ми робили фестиваль ми мріяли, що скоро оживе активність в парку в тому числі і торгівля, кав'ярні та різні цікаві заклади, куди люди будуть приходити відпочивати, навчатись, розважатись і т.д. Ми раді були коли підприємці взяли закинуте приміщення адмінбудівлі та створили там комфортну зону для відпочинку" - говорить Maxim Tsvetkov.

Але архітектор дозволив будувати літній майданчик прямісінько біля тої стіни де молодь творила мистецтво.

За словами організаторів фестивалю після двох років успішно проведеного фестивалю, мер відкрито запропонував змінити назву, мотивуючи це тим що в парку вже буцім не має руїни, хоча слово руїна потрібно було сприймати не буквально, це в першу чергу руїна в культурі, соціальній та економічній сферах міста. 

На цьому тижні в Славуті місцевою владою було оголошено дуже багато обговорень з містянами, можливо і це питання варто було теж винести на обговорення?

Фото Вячеслав Соколовський
Фото з фестивалю Віталий Поліщук

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS