Львівське сміття знову викинули на Славутчині

Цього разу «сюрприз» у вигляді близько 40-ка тонн відходів отримали мешканці Варварівської сільської ради на Славутчині. Подія сталася в ніч з 7 на 8 липня. Напередодні в денний час доби стороннього вантажного транспорту поблизу села ніхто не бачив, а вже в суботу зранку селяни виявили тонни сміття біля свого населеного пункту. Його скинули поблизу невеличкої канави, що знаходиться на землях державної власності, яку кілька років тому виділили у власність для учасників АТО.

Про це повідомляє кореспондент Славута NEWS.
Голова сільської ради Василь Конченко запевнив, що того ж дня про ситуацію було повідомлено у правоохоронні органи та складено відповідні протоколи.

Крім того, ми подали відповідні звернення у екологічні служби - району та області - та у Славутську райдержадміністрацію з проханням допомогти нам вирішити дану проблему. Потай вивозити та підкидати сміття по різних областях України, в місцях, що для цього не передбачені – це екологічний злочин, за який винні повинні понести справедливе покарання», - переконаний Василь Сергійович.

Та поки правоохоронці та екологи шукатимуть винних і можливості притягнути їх до відповідальності, купи сміття поблизу села Варварівки отруюють навколишнє середовище та створюють неабиякий дискомфорт його мешканцям. Селяни запевняють, що в спекотні дні, а також у нічний час, сморід доноситься з поля в населений пункт і чим далі, тим більше нестерпний запах посилюється.
Серед тонн відходів є безліч документів, чеків та візитівок, які свідчать про те, що сміття приїхало на Славутчину з культурної столиці України – Львова.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року з подібною проблемою зіткнулися мешканці Берездівської сільської ради. Вантаж зі сміттям – більше 20-ти тонн – так само, як і в Варварівці, підкинули в темну пору доби, а виявили його місцеві лише зранку на пасовищі, коли прийшли випасати худобу.

- Ми тоді зверталися і в державну екологічну інспекціюу Хмельницькій області, і листи меру Львова Андрію Садовому писали, однак, змусити винних забрати сміття з нашої території назад – не вдалося. Відходи скинули прямісінько на пасовище, де люди випасають худобу, тож залишати його там ми не могли. В результаті вивозили та захоронювали його власними силами, - поділився досвідом боротьби з львівським сміттям голова Берездівської сільської ради Віктор Васьківський.

Серед відходів люди знайшли масу зошитів підписаних учнями Львівської спецшколи №53 та чеки з магазинів Львова. А через два тижні після випадку у Берездові, подібнузнахідку було виявлено і в селі МухарівСлавутського району. Аналогічними «сюрпризами» львів'яни поділилися й з іншими районами Хмельниччини. В січні цього року сміття знайшли в Камянець-Подільському районі, а в квітні – на Дунаєвеччині. Більше того, проблеми з нелегальним львівським сміттям заполонили практично всю Україну: Київську, Рівненську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Житомирську, Черкаську, Дніпропетровську, Сумську області, Прикарпаття та ін. Щодня з міста Львова вивозиться більше, ніж 600 тонн сміття...
О.МОГИЛЬНИЦЬКА

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS