В Славуті людей кусають собаки

Славутський район посідає друге місце в Хмельницькій області за кількістю укушених собаками людей на 1 тис. населення за минулий 2016 рік.

Це серйозна проблема, адже місто в нас невеличке. За минулий рік до лікарні звернулося 148 людей з укушеними ранами. З них 78 осіб було вакциновано. Вакцина в лікарні була на початку року та наприкінці. За перший квартал цього року зафіксовано 40 пацієнтів, що постраждали від укусів тварин, з яких 28 отримали щеплення, 8-ро – пройшли стаціонарне лікування, - повідомив кореспонденту «Славута NEWS» завідувач травматологічного відділення Славутської ЦРЛ Андрій Ігнатишин.

Однак, є ще чимало людей, які, ставши жертвою нападу тварин, не зверталися до лікарні за медичною допомогою, а лікувалися самостійно вдома. Тому кількість укушених є значно більшою від офіційних статистичних даних.

Варто також зазначити, що наш регіон є ендемічним як по сказу, так і по правцю. Відомо, що в наших лісах живуть дикі тварини (лисиці, вовки та ін.), які переносять сказ. Вони можуть контактувати з безпритульними чи навіть домашніми тваринами й, відповідно, інфікувати їх. Це означає, що в регіоні є постійна небезпека інфікування цією хворобою для кожного з нас.

На сьогодні в Славутській лікарні повноцінного профілактичного екстреного лікування сказу провести не можуть, тому що немає в наявності гамма-глобуліну. По Хмельницькій області на сьогодні лише шість районів закупили цей препарат. На разі ж проводиться вакцинація лише анатоксином.

Ольга МОГИЛЬНИЦЬКА

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS