У Славуті краєзнавці пропонують перейменувати річку Утка

Краєзнавець зі Славути, колишній директор краєзнавчого музею Станіслав Ковальчук у своїй публікації в газеті «Трудівник Полісся» аргументовано доводить чому потрібно перейменувати місцеву річку Утка, пише кореспондент Славута NEWS.

На сьогодні надто заплутаною є історія назви річки Утка, яка впадає у р. Горинь. Як тільки її не називали жителі міста протягом століть. В інвентарних описах Славути, починаючи з 1637 року, ця річка згадується під назвами: Нова Горинь, Деражня, Горинь, Случ, Богушівка, Славута, а в окремих документах її називають безіменною.

«Найдавніші мапи Шуберта та Польщі, на яких є річка, складені в 1867-1875 рр, на обох мапах вона має назву Богушівка. Це старослов'янське слово, що походить від слова «бог», означало річку, що протікає заболоченою місцевістю, - пише автор статті.

Станіслав Ковальчук зауважує, що у 50-х роках ХХ століття колишню річку Богушівку, назву якої втратили на початку століття, стали називати Уткою за назвою її притоки, а таку назву ніде офіційно не визнано, на сучасних картах основне русло річки залишається безіменним.

Автор наголошує, що питання перейменування річки мають право вирішувати місцеві органи влади.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS