Антикорупційний план для громади міста Славута

За оцінками західних експертів, головною проблемою для України сьогодні поряд із російською агресією, є корупція, що роз'їдає нашу державу з середини. Перемогти корупцію — означає дати шанс країні на краще та справедливе життя. 

Звичайно, корупція — це загальнодержавна проблема. Але складається вона з маленьких (чи не дуже) проблем у конкретному місті чи області України. Тому починати боротися з цією заразою треба на місцях.

Команда «Громадського руху «Народний контроль» м.Славута пропонує славутчанам Антикорупційний план для Славути – перелік першочергових кроків, які треба зробити, щоб побороти корупцію у нашому місті.

1) На керівні посади у місті призначаються лише обрані у результаті відкритих, прозорих конкурсів люди. Особлива увага до обрання керівників, котрі розпоряджаються значними коштами з бюджету, на посади, де існує великий потенціал до корупційних дій (управління майном та землею міста, ремонтом доріг, утриманням житлового фонду, освітою та медициною).

2) Бюджет міста повинен стати прозорим. Інформація про кожну витрачену гривню громади міста оприлюднюється в Інтернеті. Чиновник, котрий прийняв рішення про перерахування коштів, повинен вказати, на якій підставі це зроблено, обґрунтувати ціну. Формування місцевих бюджетів має відбуватися на підставі вивчення громадської думки — знизу до гори. Для цього плановані параметри бюджету оприлюднюються за три місяці до прийняття остаточного варіанту.

3) Прозоре ціноутворення усіх послуг, що міська рада надає мешканцям міста. Кожна вартість повинна бути обґрунтована спеціалістами. Найважливіше – прозоре формування тарифів, комунальних послуг. Кожен мешканець міста повинен знати, чому він платить саме таку ціну за ту чи іншу послугу.

4) Публічність усіх рішень місцевої влади. Попереднє оприлюднення всіх проектів рішень міської ради, виконкому, підрозділів виконавчих структур (департаментів). Вільний он-лайн доступ громадян до інформації про плановані рішення міської влади.

5) Продаж/оренда міського майна, що має значиму вартість (земля, нерухомість, комунальні підприємства), здійснюється лише після громадського обговорення.

6) Роботу міських чиновників оцінюють ті, хто користується їхніми послугами, – мешканці міста на підставі визначених критеріїв оцінки. Від цих оцінок залежить зарплата чиновника та його кар'єрний ріст.

7) Контролюючі функції за діями влади, у тому числі через присутність у виконавчих комітетах місцевих рад, мають виконувати представники громади – авторитетні громадські діячі, представники експертного середовища, мешканці міста, а не самі чиновники.
Виконання всіх пунктів цього плану матиме серйозний вплив на подолання головної біди України — корупції, забезпечить серйозний поштовх для розвитку міста та держави в європейському напрям

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS