Щоб виїхати за кордон українцям поки що не потрібні довідки з військкомату

Останнім часом в українських ЗМІ, зокрема і хмельницьких, військові представники проінформували населення про те, що відтепер виїзд за кордон тим, хто може бути мобілізованим, буцімто заборонено. 

Чи й справді сьогодні вже існує така заборонена для певних осіб щодо виїзду українських громадян за межі країни?

З"ясовує Славута NEWS.

- Це всього-на-всього лише рекомендації, бо не існує законодавчих норм, які б дозволяли військовим чи іншим особам вчиняти певні дії по недопущенню виїзду за кордон тих осіб, які підлягають мобілізації. Військкомат не може заборонити громадянину України поїхати за кордон чи пересуватися по Україні. Ніхто не має права перешкоджати людям призовного віку тимчасово їхати за кордон.

Якщо прийме Верховна Рада такий Закон, тоді відповідним інституціям доведеться його виконувати. А так – ні. В той же час зазначу, що військові, які змінюють місце реєстрації, повинні з'явитися до військомату і знятися з військового обліку, а після прибуття на нове місце – стати на військовий облік. У разі, якщо особа отримає повістку, вона повинна у зазначений у повідомленні термін з'явитися до військкомату. Бо якщо у встановлений термін людина не з'явиться у військкоматі чи пункті збору, знаючи, що її викликали – у цьому разі настає відповідальність у відповідності до існуючого законодавства,  - повідомили в комісаріаті.

Прикордонники розповіли кореспонденту Славута NEWS, що ніяких додаткових довідок на кордоні, окрім закордонних паспортів не вимагають.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS