×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 147

Оголошення мобілізації не означає заборону виїзду за кордон

Проблеми з тимчасовим виїздом за кордон у зв’язку з оголошенням часткової мобілізації в Україні немає.

 

За словами т.в.о. військового комісара Львівщини Олександра Тищенка, військкомат не може заборонити громадянину України поїхати за кордон чи пересуватися по Україні. Але якщо у встановлений термін людина не з’явиться у військкоматі чи пункті збору, знаючи, що її викликали – буде відповідати перед законом.

 «Ми не маємо права перешкоджати людям призовного віку тимчасово їхати за кордон. Якщо людині прийшла повістка і вона підписалася, що її отримала, знає час і дату відправки до війська – вона вже нікуди не має права виїжджати, бо це буде розглядатися як ухилення від військової служби», – зазначив Тищенко.

Однак, як зазначила керівник відділу туризму компанії «Міст-тур» Наталія Онищук, навіть якщо прийшла повістка, їхати за кордон можна, при умові, що людина повернеться до зазначеного у повістці часу, коли потрібно з’явитися у військкомат.

«До нас щодня звертаються люди, які вже мають туристичні путівки, але які отримали повістки до військкомату. Ми консультувалися із юристами, виїзд за кордон забороняється тільки тим людям, проти яких відкрита кримінальна справа. Всім іншим виїзд дозволяється», – зазначила вона.

Як розповів керівник Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Олександр Поронюк, відмітка у військового комісара перед виїздом за кордон є обов’язковою, однак заборонити їхати там не можуть.

Додамо, що за ухилення від призову за мобілізацією згідно ст. 336 ККУ передбачена кримінальна відповідальність – позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. За неявку за викликом передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 17 до 51 грн. Для посадових осіб – від 119 до 170 грн.

За повторне правопорушення, вчинене протягом року після накладення стягнення за попереднє, — штраф від 51 до 119 грн. Для посадових осіб від 170 до 255 грн.

Зазначимо, що 22 липня Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка «Про часткову мобілізацію». За нього проголосували 232 народних депутати.

Документом передбачається, що до зони АТО поїде третя хвиля військовозобов'язаних. Часткова мобілізація дозволить залучити ще 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення. 

zaxid.net

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS